DHBT giriş belgesi ÖSYM çıktısı alDin Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT)'ye girecek adaylar için, DHBT sınavı giriş yerleri ve DHBT sınavı giriş belgesi burada...

DHBT giriş belgesi ÖSYM çıktısı almak için tıklayınız

Adaylar DHBT sınavına girerken bu belgeleri yanında bulundurmak zorundalar. Giriş Belgesi olmayanlar sınava alınmayacaktır.

2018-KPSS, ÖABT ve DHBT’ye başvuran adaylar için katılacakları her oturum için ayrı olmak üzere Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden, ilgili sınav/test tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Adaylar girdikleri her oturum için o oturuma ait Sınava Giriş Belgesini, TC Kimlik numarası ve güncel fotoğraf bulunan Nüfus Cüzdanlarını yanında bulundurmak zorundadırlar. KPSS-Ortaöğretim düzeyinde KPSS sınavına girecek adaylar, Ekim’deki KPSS Sınavı için; Ekim’den itibaren internetten KPSS oturumu için “KPSS Sınava Giriş Belgesi”ni alabilirler. DHBT Sınavı için de Kasım’dan itibaren https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden “DHBT Sınava Giriş Belgesi”ni alabilirler.

-- Adayların başvuru sürecinde bilgi için başvurabilecekleri adres ve telefonlar şöyle:

ÖSYM İnternet Adresi: http://www.osym.gov.tr

Aday İşlemleri Sistemi (Başvuru, bilgi kontrol, değişiklik, düzeltme, tercih vb.): https://ais.osym.gov.tr

Sonuçlar İçin İnternet Adresi: https://sonuc.osym.gov.tr Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 ÖSYM (444 67 96)

5- SINAV ÖNCESİ SINAVA GİRİLECEK OKULU GÖRELİM

Gerek KPSS gerekse DHBT için alacağımız Sınava Giriş Belgesinin çıktısını aldıktan sonra mutlaka sınava gireceğimiz okulları ziyaret edelim. Çünkü, Milli Eğitim’in okullarla ilgili işlemlerinde bazı okulların isimleri değiştirildiği için sınava gireceğimiz okulun yerini mutlaka öğrenerek sınav günü zorluk yaşamayalım. Sınav günü sınava gireceğimiz okula da ona göre yetişebileceğimiz şekilde gitmeyi planlarız.

6- SINAVDA İSTENEN BELGELERİ UNUTMAYALIM

ÖSYM sınav konusunda diğer kurumlardan farklı olarak çok titiz davranmaktadır. Öyle olunca adayların sınav günü ÖSYM’nin isteğine göre sınava gitmeleri önemlidir. Buna göre; Sınava giderken mutlaka Fotoğraflı Nüfus Cüzdanınızı, Sınava Giriş Belgesi çıktınızı yanınızda bulundurun. Yanınızda madeni para, anahtarlık götürmeyin.

7- KPSS-ORTAÖĞRETİM SINAVI

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri: Kasım 2018 Pazar günü saat; 09.30 Bu konuda önceki yıllarda çıkmış soruları ÖSYM ya da dhbtgiris.com’dan ulaşabilirsiniz. Bu sınavdan 20 gün sonrası;

8- 2018 KPSS-DHBT-1 ve DHBT-2 SINAVI:

Aralık 2018 Cumartesi, Saat: 09.30 Dikkat: Sınav 1 kpss + 1 dhbt olmak üzere iki oturumda olacaktır. Adaylar her oturumda iki ayrı konudan sınav olacaktır. KPSS (1-Genel Yetenek + 2-Genel Kültür) DHBT (1- DHBT 1 + 2-DHBT 2) Adayların kpss–dhbt puanlamasının (KPSSP) olabilmesi için her oturumdan, iki konunun her birinden en az bir tane cevap işaretlemesi yapmaları gerekmektedir.